Majstrovstvá SR v silovom trojboji žien, mužov a masters, Sabinov

3/31/2012 ve 11:00 PM vložil Tom
V sobotu 31.3.2012 sa v Sabinove uskutočnili Majtrovstvá Slovenska v silovom trojboji mužov, žien a masters. Na národnom šampionáte SAKFST, ktoré po prvý krát organizoval oddiel Sabinov, sa zúčastnilo 31 pretekárov. Súčasťou preteku bolo aj vyhodnotenie úspešnosti oddielov za rok 2011.

V absolútnom vyhodnotení v kategórii žien triumfovala už po 4. krát Monika Gavorníková. V kategórií do 52 kg nadvíhala 390 kg, čo je v prepočte 487,65 w.b. Pretekárka z oddielu ST Senica bude tento rok reprezentovať našu republiku na Majstrovstvách Európy v silovom trojboji, ktoré sa konajú v máji v ukrajinskom meste Mariupol a taktiež o dva týždne na to na Majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke v Plzni. Striebornú priečku v celkovom poradí žien obsadila juniorka Iveta Jurčíková z tímu Power Sport Zlatníky s trojbojom 370,00 kg/407,25 w.b. Jej rovesníčka, členka oddielu SPC Častá, obsadila tretie miesto (352,50 kg/397,65 w.b.).

Dominantné postavenie v silovom trojboji v kategórií mužov tento rok získal Pavol Varchola. Reprezentant oddielu HTP Bardejov sa stal taktiež víťazom kategórie do 93 kg, pričom mu trojboj 877,5 kg (340kg drep + 237,5kg tlak + 300kg ťah), po prepočítaní wilksovým koeficientom, priniesol 554,40 bodov. Jeho oddielový kolega a vlaňajší víťaz Peter Ovšonka sa tento rok pre zdravotné dôvody pretekov nezúčastnil. Hranicu 500 w.b. prekonal aj pretekár z oddielu SPC Častá Tomáš Haršáný (875 kg/526,83 w.b.). Jeho výkony rozhodli o tom, že nás bude reprezentovať na blížiacich sa Majstrovstvách Európy v silovom trojboji. Medailové priečky uzatvoril za trojboj 760 kg (513,68 w.b.) 81,3 kg vážiaci lifter z PWL Svätoplukovo Pavol Slíž.

V zápolení kategórie masters si vybojoval prvenstvo reprezentant SR Milan Gombár (MaJ Fit Club Bánovce n/B). 64 ročný pretekár a držiteľ svetových rekordov v drepe a v mŕtvom ťahu si poradil s trojbojom 515 kg, čim získal 446,76 w.b. Ivan Giňovský z oddielu VTJ Technika Liptovský Mikuláš si odniesol striebornú medailu (685 kg/423,12 w.b.). Tretiu priečku obsadili opäť oddiel Maj Fit Club Bánovce n/B, konkrétne Pavol Šedivý, ktorý nadvíhal 675 kg, čo je v prepočte 406,75 w.b.

Súčasťou preteku bolo aj vyhodnotenie úspešnosti oddielov za rok 2011. Prvenstvo obhájil klub SPC Častá, pod vedením viceprezidenta SAKFST Pavla Kovalčíka. O zvyšné dve priečky sa podelili oddiel Power Sport Zlatníky a Maj Fit Club Bánovce nad Bebravou.

Touto cestou by som sa chcela poďakovat organizatorovi pretekov, oddielu Sabinov, za usporiadanie kvalitných pretekov. Možem povedať, že svoju premiéru zvládli úspešne.