TJ Sokol Pohořelice  23. Mistrovství Moravy v benchpressu

6. 4. 2015 ve 21:16 vložil Koutňa
23. Mistrovství Moravy v benchpressu
V sobotu 6. prosince se v Jihlavě ve sportovní hale v areálu plaveckého bazénu konalo Mistrovství Moravy v benčpresu mužů a žen (EQUIP), kam se vydal i náš oddíl. Závodů se zúčastnili čtyři naši lifteři: Martina Koutňáková, Bronislav Tvrdoň, Khaled Ghazal a Pavel Fučík.

Nová kapitola

V kategorii do 84kg se na prvním místě umístila Martina Koutňáková výkonem 115 kg (109,41 Wilksových bodů). Martina také vyhrála absolutní pořadí žen.

V kat. do 59 kg zvítězil Bronislav Tvrdoň s výkonem 110 kg (96,04 wb). První místo obsadil také Khaled Ghazal v kat. do 105 kg, který výkonem 255 kg vytvořil nový národní rekord věkové kategorie Masters I (40 – 49 let). Khaled se tímto výkonem umístil v absolutním pořadí mužů na druhém místě (153,15 wb), když za vítězným Martinem Šumberou ze Sokola Rosice zaostal o pouhý jeden bod!

Poslední z našich závodníků Pavel Fučík zvedl 210 kg (121,30 wb) a v kat. do 120 kg obsadil nepopulární čtvrté místo.