Aktuálně  Události, pozvánky a další dění

Zveřejněny národní i mezinárodní kalendáře soutěží v silovém trojboji

Byly zveřejněny kalendáře silového trojboje pro rok 2021, a to jak národních, tak mezinárodních soutěží. První závody by měly proběhnout v ČR na začátku dubna, na Slovensku o měsíc později. Z celé řady soutěží je plánován také živý přenos.

IPF (svět)
EPF (Evropa)
ČSST (Česká republika)
SAFKST (Slovensko)
26.01.2021 ve 20:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Vánoční benč-dřep-mrtvý tah probíhá letos online!

Vzhledem k současné situaci, kdy je nereálné pořádat jakoukoliv sportovní akci, se pořadatelé tradičního závodu Vánoční benč-dřep-mrtvý tah v Nezvěsticích rozhodli pro lidi, kteří mají možnost vlastních domácích posiloven, uspořádat místo klasického ročníku jako kompenzaci alespoň speciální online ročník.

Závodníci musí zaslat video svých pokusů a vážení (přesně dle ilustračního videa v události soutěže) nejpozději do 5. 12. 2020. Pravidla zůstávají naprosto stejná. Videa pak zhodnotí rozhodčí a 13. 12. 2020 ve 20:00 všechny video pokusy ohodnotí a okomentují letošní hosté soutěže Filip Grznár a Juro Grigel. Startovné se neplatí, ale i tak bude závodníkům zaslán elektronický diplom a závodníkům na prvních třech místech bude poštou zaslán pohár a ceny. Veškeré další informace najdete v události soutěže na Facebooku.

14.11.2020 v 9:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Velká cena Holešova v nadhozu

Již 26. ročník Velké ceny Holešova v nadhozu se bude konat v sobotu 24. října 2020. Letos se soutěž netradičně uskuteční v místní Sokolovně a těšit se můžete také na ukázky kalistheniky a soutěž ve šplhu na laně. Přihlášky je nutné zaslat předem přes sdílený soubor. Kapacita je omezena na 30 soutěžících!

Událost na Facebooku
24.10.2020 ve 14:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Předběžný kalendář SZV 2020

Byl zveřejněn předběžný kalendář soutěží SZV (zatím bez pořadatelů). Pokračování sezóny je plánováno na 12. 9. 2020. Zrušena byla 2. kola Extraligy, I., II. a III. ligy mužů a I. ligy žen, a také 3. kola Ligy mladších žáků. Aktualizovány byly také termíny mezinárodních soutěží.
22.06.2020 ve 13:25 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Aktualizovaný kalendář SAFKST 2020

Byl zveřejněn aktualizovaný kalendář soutěží SAFKST. Pokračování sezóny je plánováno na 12. 9. 2020. Byly zrušeny některé pohárové soutěže. Aktualizovány byly také termíny mezinárodních soutěží.
13.06.2020 ve 20:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Aktualizovaný kalendář ČSST 2020

Byl zveřejněn aktualizovaný kalendář soutěží ČSST. Pokračování sezóny je plánováno na 1. 8. 2020. Bez náhrady byly zrušeny soutěže družstev divize equipped. U některých soutěží došlo ke změně termínů. Aktualizovány byly také termíny mezinárodních soutěží.
01.06.2020 v 11:22 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Aktualizovaný kalendář ČSV 2020

Byl zveřejněn aktualizovaný kalendář soutěží ČSV. Pokračování sezóny je plánováno na 20. 6. 2020. Soutěže proběhnou v plánovaných termínech za předpokladu uvolnění opatření (budou k dispozici šatny, sprchy, daný počet osob). V případě neuvolnění opatření bude kalendář soutěží upraven operativně. V kalendáři zůstala většina soutěží, které byly plánované ještě před epidemií koronaviru. Zrušena byla 3. kola I., II. a III. ligy mužů a žen. Při MČR většiny kategorií proběhne také liga družstev stejné kategorie. Aktualizovány byly také termíny mezinárodních soutěží.
13.05.2020 ve 21:40 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Olympijské a paralympijské hry odloženy na rok 2021

Olympijské hry byly odloženy na 23. 7. - 8. 8. 2021. Paralympijské hry se uskuteční v termínu 24. 8. - 5. 9. 2021.
19.04.2020 ve 22:05 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Odložené a zrušené soutěže

Epidemie koronaviru zasáhla i do kalendářů soutěží všech sportovních svazů. V ČR byl dne 12. 3. 2020 vyhlášen nouzový stav na 30 dní, což mj. znamená, že po tuto dobu se nemohou konat žádné sportovní soutěže. Český svaz vzpírání i Český svaz silového trojboje všechny své soutěže odložily zatím na dobu neurčitou. Obdobná je i situace ve slovenském vzpírání, kde se prozatím odložily soutěže, které se měly konat do 28. března. Odloženo na říjen je také Mistrovství Slovenska ve vzpírání masters. Federace silového trojboje SAFKST odložila všechny soutěže jarní části sezóny.

Přehled odložených a zrušených soutěží nově najdete zde.

19.04.2020 ve 22:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Bohumínský benčpres

Soutěž byla zrušena bez náhrady! Již zaplacené startovné bude vráceno zpět.

Všichni začátečníci i pokročilí, kteří mají zájem změřit své síly v nejoblíbenější silové disciplíně, jsou srdečně zváni na 19. ročník Bohumínského benčpresu, který se koná v sobotu 18. dubna v Sokolovně ve Starém Bohumíně. Ze soutěže bude probíhat také živý přenos.

Propozice soutěže
18.04.2020 v 8:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Domo Cup v silovém trojboji

Soutěž byla odložena na 26. 9. 2020.

Zveme profesionály i nadšené amatéry na 4. ročník soutěže v silovém trojboji Domo Cup, který se koná v sobotu 4. dubna v Kulturním domě v Domoradovicích na Opavsku.

04.04.2020 v 9:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: TITAN MAN Holešov

Vážení sportovci, sportovní nadšenci a fanoušci silových sportů zveme vás na 4. ročník již tradičního závodu TITAN MAN Holešov. Ukažte jakou formu jste si přes svátky vybudovali a pokud s ní nejste spokojení, rovněž přijďte mezi nás, protože doma z gauče to nezlepšíte. Tento závod dává dohromady prvky všech silových sportů, a proto je ojedinělý v celé Evropě.

28.12.2019 ve 14:50 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Dobročinný Vánoční dvojboj v Sokolově

Speciální "Vánoční dvojboj" pořádá Fitness Ural Sokolov v neděli 15. prosince. Soutěžit se bude v bechpressu na počet opakování (muži budou zvedat 80 % své tělesné hmotnosti, ženy 50 %) a v mrtvém tahu s axle osou nadhmatem rovněž na maximální počet opakování. Přihlášky zasílejte na uralstrongman@seznam.cz.

15.12.2019 v 11:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Obřanský vánoční pohár ve vzpírání

Srdečně zveme všechny příznivce vzpírání na 43. ročník Obřanského vánočního poháru ve vzpírání s mezinárodní účastí, který se koná v sobotu 14. prosince v Brně-Obřanech. Ze soutěže bude probíhat také živý přenos.

14.12.2019 v 10:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Vánoční benč-dřep-mrtvý tah letos už podesáté

Jubilejní 10. ročník vánočního závodu v benči, dřepu a mrtvém tahu pořádá Fitness FOCUS Zdemyslice v neděli 8. prosince 2019. Soutěž je určena všem amatérům. Exkluzivními hosty tohoto ročníku budou Filip Grznár a Katka Kyptová. Propozice soutěže jsou ke stažení zde. Podívat se můžete také na video z loňského ročníku.
08.12.2019 ve 12:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek