Hamerský Bivoj Cup, 2010

10. 7. 2010 ve 23:00 vložil Tom
Dne 10.7. se konala v Hamrech u Nýrska netradiční soutěž HAMERSKÝ BIVOJ CUP. Hamerský bivoj je již tradiční hamerská letní soutěž ... Letošní ročník byl super, i když přišlo méně lidí než loni. Zřejmě kvůli horku, které bylo v ten den opravdu velké, obzvlášť na sport. Zmiňové vedro se také podepsalo na výkonosti většiny závodníků a dosahované časy byly i u favoritů závodu až o 30s horší než loni.
Dne 10.7. se konala v Hamrech u Nýrska netradiční soutěž HAMERSKÝ BIVOJ CUP. Hamerský bivoj je již tradiční hamerská letní soutěž, ve které se všichni obdivovatelé a fanoušci setkávají při výšlapu společně s třemi plnými sudy piva, či pouze jedním, v takzvaném Hamerském běžci. Celý tento nápad o vození soudků piva do velkého a náročného kopce vznikl jednoho večera u piva, kdy se všichni z řad obyvatel Hamrů sešli v hospodě po celém náročném dnu vození cementu na kolečku do kopce. Došlo tak na myšlenku, jak by to vypadalo, kdyby se místo cementu vozilo do kopce pivo. A tato myšlenka se velmi ujala a zalíbila, až se začala uskutečňovat.

Letošní ročník byl super, i když přišlo méně lidí než loni. Zřejmě kvůli horku, které bylo v ten den opravdu velké, obzvlášť na sport. Zmiňové vedro se také podepsalo na výkonosti většiny závodníků a dosahované časy byly i u favoritů závodu až o 30s horší než loni. A to se podle svých slov cítili před závodem na půlminutové zlepšení oproti loňsku....:o) Do cíle bivojů došlo celkem sedm lidí ze sedmadvaceti, což je o jednoho závodníka víc, než loni. Pro představu uvádím, že kopec má 100 metrů, od startu neustále stoupá a mírnější jsou pouze poslední dve metry před cílem! A hlavně váha kolečka s třemi sudy piva je hrozivých 210 kg!!

Prvenství letos získal Míra Duda v čase 2min,07,13s, který ho doslova vyfoukl loňskému vítězi Liboru Boublíkovi a to o 4,81s. Řekl bych že minimálně pět vteřin stratil Libor díky nekvalitním botám, ze kterých mu vyklouzávaly chodidla a to tak, že se divim, že je po cestě na horu neztratil....

Překvapením letošního ročníku byli bezesporu táta a syn Kubátovi! Matrin Kubát, teprve 20-ti letý borec, vytlačil tři sudy do cíle jako nic a bez známek nějaké unavy a zadýchání se hned sháněl po pivu....zřejmě slušnej oddíl.....:o) Skončil na třetím místě časem 2min,17,94s, tedy dost těsně za špičkou závodu! To jeho otec byl sice pomalejší a po závodu říkal, že když měl za sebou 50m,že to chtěl vzdát, ale že když to dal syn, že prej to musí dát taky a taky to dal! Klobouk dolů, byl posledním, sedmým borcem, který dokázal dotlačit kolečko až do cíle sta metrů a to v čase 3min,05,37s!

Ještě bych zmínil pěkný výkon Ládi Kubeše, který byl na soutěži poprvé a původně se byl jen podívat, neboť jak sám říkal "po opici přece nemůžu podat žádný výkon......"! Nakonec jsme ho ale přemluvili a bylo z toho pěkné čtvrté místo v čase 2min,22,88s.

Na pátém místě skončil Láďa Ruman v čase 2min,32,06s, který soutěžil v obou kategoriích a po sečtení výsledků z běžce(35,88s) se tak stal celkovým vítězem soutěže!

Hamerského běžce vyhrál jako každý rok Jarda Hrdlička, letos časem 28,83s. O celkové vítěztví ho připravila jeho pravá dlaň, ze které mu na 82.metru vypadlo kolečko.

Po závodě bylo mooc pěkný vystoupení mažoretek, poté ukázka hasičů a vyvrcholením byla exhibice v kulturistice v podání dvojnásobného mistra světa Petra Vaniše, která se líbila hlavně přítomným děvčatům a upřímě některá z něho byla úplně hotová.....:o)

Po vyhlášení výsledků se konala diskotéka. Moc nás na ní nezůstalo a přátelé opravdu litujte, že jste tam nebyli, protože to co tam předváděl jeden nejmenovaný účastník bivoje, to se hned tak nevidí(video je slíbený tak to snad uvidíte sami...:o)) Už dlouho jsem se tak nenasmál a jsem moc rád, že jsem tam zůstal a viděl to na vlastní oči....:o)))

Ještě jednou dík pořadatelům za super akci a poděkování patří také všem zůčastněným a hlavně všem závodníkům, kteří se nebáli postavit se na start! Doufám, že příští rok Vás přijde ještě víc.