10. ročník soutěže v tlaku na lavici Olomoucký silák

04.12.2010 ve 23:00 vložil Tom
10. ročník soutěže v tlaku na lavici Olomoucký silák
Zápasníci při TJ Sokol Olomouc uspořádali již 10. ročník soutěže v tlaku na lavici, Olomoucký silák. Tato akce se těší stále větší popularitě mezi příznivci opravdové síly, protože se soutěží bez speciálních dresů (tzv. superdresů) a o pořadí rozhoduje rozdíl mezi vzepřenou vahou a tělesnou hmotností. Letošního ročníku se zúčastnilo 39 závodnic a závodníků z ČR, Slovenska a Polska v kategoriích ...
Zápasníci při TJ Sokol Olomouc uspořádali již 10. ročník soutěže v tlaku na lavici, Olomoucký silák.

Tato akce se těší stále větší popularitě mezi příznivci opravdové síly, protože se soutěží bez speciálních dresů (tzv. superdresů) a o pořadí rozhoduje rozdíl mezi vzepřenou vahou a tělesnou hmotností.

Letošního ročníku se zúčastnilo 39 závodnic a závodníků z ČR, Slovenska a Polska v kategoriích do 80 kg, 100 kg, nad 100 kg a žen bez rozdílu vah. Zúčastnilo se také několik závodníků z Centra tělesně postižených sportovců z Českých Budějovic, mezi nimi také mistr světa Lukáš Šacher, který se v Olomouci umístil na 3. místě do 80 kg. Ozdobou nejtěžší kategorie byl start absolutního mistra světa v kulturistice a mistra světa v benchpressu Vladimíra Flimela z Bratislavy. Počet přihlášených sliboval rekordní účast startujících, ale nepřízeň počasí se projevila i zde, když se den před soutěží pro přívaly sněhu odhlásila celá výprava dvanácti závodníků z polského Knurówa a několik slovenských závodníků. Pro zranění nestartovali také olomoučtí favorité Bruno Walter z Fitnessgym Neředín a Marek Bouchal z pořádajícího Sokola. Dostatečně je ale zastoupil Petr Maceášik, Walterův oddílový kolega, který přesvědčivě zvítězil ve stovce.

I v ostatních kategoriích byly k vidění velmi pěkné výkony. Zejména nad 100 kg se Vladimír Flimel pokoušel překonat letitý rekord soutěže, rozdíl 134 kg z roku 2003, který drží Ladislav Marek z Lanškrouna. Pokus na 240 kg byl nadějný, ale činka tentokrát odolala. I přesto Vlado zvítězil s rozdílem 120,10 kg. Absolutně nejvyšší hmotnost 237,50 kg vzepřel Adam Kozłowski z polských Chwałovic, ale díky své váze 136,5 kg se umístil na 3. místě. Pro úplnost do 80 kg zvítězil Čestmír Wolf z Vítkovic a mezi ženami triumfovala Daniela Poláková z Olomouce.

Kromě pěkných sportovních výkonů viděla olomoucká sokolovna, plná spokojených diváků, také propagační ukázky zápasu řecko-římského a volného stylu, vale tuda a muay thai.

Další odkazy

Foto & video

Jitka Raclavská
Jitka Raclavská
Jitka Raclavská - 2. místo
Jitka Raclavská - 2. místo
Vladimír Flimel - 1. místo nad 100 kg
Vladimír Flimel - 1. místo nad 100 kg
Vladimír Flimel - úspěšný pokus
Vladimír Flimel - úspěšný pokus
Machina team
Video Machina team
Sestřih z celé soutěže
Video Sestřih z celé soutěže
Použité zdroje informací:

Nepřihlášený uživatel