20. Mistrovství Jižních a Západních Čech v silovém trojboji mužů a žen, Sokolov

28.01.2012 ve 23:00 vložil Tom
20. Mistrovství Jižních a Západních Čech v silovém trojboji mužů a žen, Sokolov
Čtyři desítky soutěžících, pro každého cena od společnosti Aminostar, která byla hlavním partnerem, velmi slušné výkony začínajících závodníků a nejlepší výkon s hodnotou přes 800 kg. Takové bylo v pořadí již dvacáté mistrovství jižních a západních Čech v silovém trojboji, které se konalo o víkendu v Sokolově.
Čtyři desítky soutěžících, pro každého cena od společnosti Aminostar, která byla hlavním partnerem, velmi slušné výkony začínajících závodníků a nejlepší výkon s hodnotou přes 800 kg. Takové bylo v pořadí již dvacáté mistrovství jižních a západních Čech v silovém trojboji, které se konalo o víkendu v Sokolově. „Průběh závodů byl perfektní. Vše na sebe skvěle navazovalo, jelo se podle časového plánu, což bylo hodně důležité hlavně pro závodníky. Viděli jsme spousty slušných výkonů, hlavně od mladších a začínajících, což je pozitivní do budoucna. Protože byla připravena spousta věcných cen, tak jsem byla nadšená ze spokojenosti závodníků,“ komentovala průběh soutěže její delegátka a hlasatelka Hana Takáčová, několikanásobná mistryně světa a Evropy v benchpressu a silovém trojboji.

Nejlepším výkonem (807,5 kg) se blýskl Antonín Coufal z TJ Dobřany soutěžící v nejvyšší váhové kategorii nad 120 kg. Hned za ním skončil jeho oddílový kolega Jan Vachulka, který ovládl kategorii do 105 kg výkonem 735 kg. „Závody byly z mého pohledu špičkově zvládnuty. Do Sokolova vždy jezdím ráda, i když je to pro mě poměrně z ruky,“ přidala své hodnocení soutěže rozhodčí Jana Hrabalová, úřadující mistryně republiky v bench pressu a silovém trojboji. Tu určitě potěšily i výkony tří žen, z nichž nejlepší byla česká reprezentantka Jana Szmigielová ze Sokola Domažlice s výkonem 380 kg.

Velmi pěkné výkony byly vidět mezi mladými závodníky. Kategorii dorostenců dle přepočtu na Wilksovy body vyhrál Tomáš Svoboda z TJ Dobřany, druhý skončil jeho oddílový kolega Lukáš Petrůj, který díky silnému pozvedu těsně porazil třetího Petra Kováříka ze Spartaku Chodov. Mezi juniory svedli těsný souboj Marcel Murárik s Patrikem Navarou, mezi nimiž byl na konci rozdíl necelé 4 Wilksovy body. Úspěšnější byl Murárik, třetí skončil Václav Weinfurt. „Tyhle výkony jsou pozitivní do budoucna. Také je fajn, že byly pro úplně všechny účastníky připraveny hodnotné a kvalitní ceny, za což patří dík společnosti Aminostar,“ pochvalovala si delegátka Hana Takáčová. S cenami pro soutěžící byla spokojená také rozhodčí Jana Hrabalová: „Byla jsem tím velmi mile překvapena. Už jsem pár závodů zažila a musím říct, že tak krásné ceny jsem na oblastních závodech ještě neviděla!“

Obě uznávané závodnice mají v letošním roce rozdílný program. Zatímco Hanu Takáčovou čeká řada závodů, Jana Hrabalová se chystá se soutěžením skončit. „Silového trojboje se určitě účastnit nebudu. Co se týká bench pressu, tak koketuji s myšlenkou účasti na mistrovství ČR, ale to je vše. Chtěla bych na podzim zkusit závody v úplně něčem jiném - v bodyfitness. Ale uvidím, jak se situace vyvine… Závodění v trojboj stojí hodně času i peněz a já bych se teď chtěla zaměřit na jiné věci. Chci si dodělat vysokou školu, která jde špatně skloubit s prací a vrcholovým sportem, a také je na čase se věnovat více mému osobnímu životu. Neříkám, že se už nikdy nevrátím, nicméně zatím se chci věnovat i jiným věcem v mém životě,“ konstatuje šestá žena loňského mistrovství světa v silovém trojboji.

Hanu Takáčovou sice čeká v létě odchod do pracovního důchodu, v soutěžích ale bude mít napilno: „V březnu mě čeká MČR v bench pressu, v polovině dubna letím do USA na MS Masters. Týden nato se koná MČR Masters v trojboji, kde ještě zvažuji svou účast. Záleží, v jakém stavu se vrátím ze Spojených států... V květnu pak přijde na řadu plzeňské MS Open v benči a v červenci evropský šampionát Masters v trojboji. V srpnu je v plánu ME Open v benčpresu v Itálii a pokud to všechno přežiji, tak v říjnu v USA bude probíhat MS Masters v trojboji a ještě ten samý měsíc ME Masters v benči opět v Plzni. Je toho opravdu dost.“

Foto & video

Balogh mt
Balogh mt
Banik Sokolov
Banik Sokolov
Coufal dřep1
Coufal dřep1
Coufal dřep2
Coufal dřep2
Ježek dřep
Ježek dřep
junioři
junioři
Korbel dřep
Korbel dřep
Murárik dřep1
Murárik dřep1
Murárik dřep2
Murárik dřep2
muži 105kg
muži 105kg
muži 83kg
muži 83kg
muži 93kg-1
muži 93kg-1
muži 93kg-2
muži 93kg-2
muži do120
muži do120
muži nad 120kg
muži nad 120kg
Navara dřep1
Navara dřep1
Navara dřep2
Navara dřep2
Navara mt
Navara mt
P1030287 (2)
P1030287 (2)
P1030292 (2)
P1030292 (2)
P1030293 (2)
P1030293 (2)
P1030302 (2)
P1030302 (2)
P1030321 (2)
P1030321 (2)
P1030342 (2)
P1030342 (2)
Patrik Navara (2)
Patrik Navara (2)
Power Klatovy
Power Klatovy
přípravy1
přípravy1
přípravy3
přípravy3
přípravy4
přípravy4
Reifová MT
Reifová MT
SKST Litvínov
SKST Litvínov
Spartak Chodov
Spartak Chodov
Verbič dřep
Verbič dřep
ženy
ženy
Použité zdroje informací:

Nepřihlášený uživatel