Aktuální dění

Neseďte o Vánocích jen na gauči, přijeďte na speciální silovou soutěž!

Vážení sportovci, sportovní nadšenci a fanoušci silových sportů zveme vás na 3. ročník již tradičního závodu TITAN MAN Holešov. Ukažte jakou formu jste si přes svátky vybudovali a pokud s ní nejste spokojení, rovněž přijďte mezi nás, protože doma z gauče to nezlepšíte. Tento závod dává dohromady prvky všech silových sportů, a proto je ojedinělý v celé Evropě.

Událost na Facebooku
28. 12. 2018 ve 14:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Vánoční benč-dřep-mrtvý tah v Nezvěsticích

Již 9. ročník vánočního závodu v benči, dřepu a mrtvém tahu pořádá Fitness FOCUS Zdemyslice v neděli 16. prosince 2018. Soutěž je určena všem amatérům. Exkluzivními hosty tohoto ročníku budou Aleš Bursa a Miroslav Přibáň. Propozice soutěže jsou ke stažení zde. Podívat se můžete také na video z loňského ročníku.
16. 12. 2018 ve 12:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Kolik jich dáš? USPĚJ TOUR jde do finále

Bonusový závod seriálu soutěže v benchpressu USPĚJ TOUR "Kolik jich dáš?" se koná už v sobotu 15. prosince v prostorách Fitness Ural v Sokolově. Soutěžit se bude v bechpressu na počet opakování - muži budou zvedat 60 % své tělesné hmotnosti, ženy 40 %. S přihláškami neotálejte, počet startujících je omezen na 50.
zítra v 10:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Obřanský vánoční pohár ve vzpírání

Srdečně zveme všechny příznivce vzpírání na 42. ročník Obřanského vánočního poháru ve vzpírání s mezinárodní účastí, který se koná v sobotu 15. prosince v Brně-Obřanech. Ze soutěže bude probíhat také živý přenos.

3. ročník GP Slavoj Plzeň se vydařil

Plzeňský Slavoj uspořádal již třetí ročník své Grand Prix, která byla soutěžena ještě v původních hmotnostních kategoriích, přičemž závodníci startovali v každé z nich. Soutěžilo se v olympijském dvojboji a soutěž čtyřčlenných týmů byla vyhodnocena v součtu vzepřených kilogramů. Celý závod byl ve znamení těsných soubojů, kdy o medaili dokázal rozhodovat i pouhý jeden vzepřený kilogram. Potěšitelný byl zároveň fakt, že se závod vedl ve velmi sportovním a přátelském duchu, kdy si závodníci, spolu s pěkně zaplněnou sportovní halou, navzájem zatleskali.
8. 12. 2018 v 15:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Akademické Mistrovství Slovenska ve vzpírání

V sobotu 17. 11. 2018 se v Zone Gym v Bratislavě uskuteční Akademické Mistrovství Slovenska ve vzpírání.️ Soutěž je otevřená také neregistrovaným sportovcům SZV. Přihlášku je nutné zaslat nejpozději do 21. 10. 2018. Více informací a přihlášku k soutěži najdete zde.
17. 11. 2018 v 11:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Vzpěračky TAK Hellas Brno jsou mistryněmi ČR

Byly zveřejněny kompletní zpracované výsledky 3. kola I. Ligy žen ve vzpírání družstev (ČSV), které se konalo v sobotu 15. září 2018 v Plzni.

Titul mistra ČR slaví vzpěračky TAK Hellas Brno, na celkovém druhém místě se umístily obhájkyně loňského vítězství z TJ Bohemians Praha a třetí místo znovu putuje do Sokola Moravská Ostrava.
16. 9. 2018 ve 22:36 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Jaroslav Halač se stal dorosteneckým mistrem světa!

Byly zveřejněny kompletní zpracované výsledky 18. a 36. Mistrovství světa v silovém trojboji dorostu a juniorů (EQ, IPF), které se konalo ve dnech 3. - 8. září 2018 v jihoafrickém ️Potchefstroomu.

Úspěch slaví Slováci. J️aroslav Halač se stal dorosteneckým mistrem světa v kategorii do 105 kg. Stříbro vybojoval junior Ákos Labát v nejtěžší váhové kategorii a bronzovou medaili přidal Dominik Plaskonis (dorostenci -120 kg). Na Slovensko tak putuje kompletní sada medailí! Medailového úspěchu se na závěr šampionátu dočkali také Češi. Dorostenec Filip Porteš vybojoval stříbrnou medaili v kategorii do 120 kg. Jakub Hlaváč byl čtvrtý mezi dorostenci do 93 kg a překonal dva národní rekordy.
10. 9. 2018 v 16:10 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Návrh kalendáře ČSST pro rok 2019

Byl zveřejněn návrh kalendáře soutěží ČSST pro rok 2019. Kalendář je pouze předběžný, zatím nejsou známi všichni pořadatelé a také termíny soutěží se ještě mohou změnit.
29. 8. 2018 v 11:16 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Akademické MČR ve vzpírání

České akademické hry v roce 2018 hostí brněnská Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity. Poprvé v historii akademického sportu se uskuteční v rámci ČAH v neděli 17. 6. 2018 Akademické MČR ve vzpírání přímo v prostorách FSpS. Toto MČR není omezeno věkem, pouze je nutné mít oficiální status studenta (prokázat se platným dokladem - ISIC nebo potvrzením o studiu vydávané na jednotlivých školách).
17. 6. 2018 ve 12:04 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: 14. ročník soutěže v mrtvém tahu Cedron Cup

Již 14. ročník soutěže v mrtvém tahu Cedron Cup pořádá oddíl PWL Club Svätoplukovo v sobotu 16. června 2018. Propozice soutěže jsou ke stažení zde.
16. 6. 2018 ve 12:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Mezinárodní konference: Vzpírání a kondiční příprava v silových sportech

V sobotu 16. 6. 2018 se bude v prostorách Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity konat mezinárodní konference na téma Vzpírání a kondiční příprava v silových sportech. Přednášet budou přední odborníci PhDr. Jan Cacek PhD., Mgr. Gabriel Buzgó, PhD., Mgr. Tereza Králová, Mgr. Jan Caha a Mgr. Milan Sedliak, PhD. Součástí konference budou i tréninky vedené českými reprezentanty Jiřím Orságem a Jiřím Gasiorem. Podrobnosti najdete zde.
16. 6. 2018 v 8:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: MČR v silovém trojboji družstev hostí Lukov

V sobotu 9.6.2018 hostí sportovní hala v Lukově 5. Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev. Pořadatelem soutěže bude TJ Olympia Zlín. V soutěži se utká deset nejsilnějších družstev v ČR. Domácí celek bude obhajovat loňské první místo a do soutěže nastoupí také zlínské družstvo B, které bylo loni páté. Ze soutěže bude probíhat živý přenos.

Informace k soutěži
Nominovaná družstva
9. 6. 2018 v 8:00 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Čtyři medaile pro ČR ze světového šampionátu v benčpresu!

Byly zveřejněny kompletní zpracované výsledky z Mistrovství světa v benčpresu dorostu, juniorů, mužů, žen a masters (EQ, IPF), které se konalo ve dnech 22.-28. dubna 2018 v jihoafrickém️ Potchefstroomu. Česká výprava byla 100% úspěšná, když všichni čtyři soutěžící získali medaili! Zlato a zároveň prvenství v absolutním pořadí vybojovala Adina Hyková (ženy M4 -63kg, výkon 75 kg) a další tři bronzové medaile přidali muži: Vladimír Nebola (muži M1 -93kg, výkon 212,5 kg), Khaled Ghazal (muži M1 -105 kg, výkon 257,5 kg) a Jan Pinc (muži M1 +120 kg, výkon 292,5 kg). Jan Pinc byl navíc v absolutním pořadí čtvrtý. Gratulujeme!
3. 5. 2018 ve 12:51 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
POZVÁNKA: Bohumínský benčpres

Všichni začátečníci i pokročilí, kteří mají zájem změřit své síly v nejoblíbenější silové disciplíně, jsou srdečně zváni na 17. ročník Bohumínského benčpresu, který se koná v sobotu 14. dubna v Sokolovně ve Starém Bohumíně. Ze soutěže bude probíhat také živý přenos.