Ohlédnutí za 10. ročníkem Vánočního benče-dřepu-mrtvého tahu

20.01.2020 ve 14:48 vložil Koutňa
Ohlédnutí za 10. ročníkem Vánočního benče-dřepu-mrtvého tahu
Rok 2019 přinesl výroční 10. ročník silového trojboje, který se konal v tradičním vánočním období a to konkrétně v neděli 08. 12. 2019. Vše se opět odehrálo ve Sportovní hale Nezvěstice a dorazilo dvaatřicet závodníků. Desátý ročník ponechal tradici, soutěžilo se na maximální váhy v disciplínách benchpress, dřep a mrtvý tah. Závodníci byli rozděleni do čtyř kategorií: smíšené ženy, muži do 80 kg, muži do 90 kg a muži nad 90 kg.
V každé kategorii se konečný total přepočítal Wilksovým koeficientem, a tak byla šance pro každého. Za deset let existence soutěže se zde vystřídalo mnoho známých tváří fitness scény. Navštívil nás několika násobný mistr světa v benchpressu pro hendikepované Martin Bihary. Halovou šňůru odstartoval Filip Grznár s Pavlem Beranem. Nezapomenutelný atmosférický ročník vytvořil Jirka Tkadlčík! Pokus o letní speciální ročník obohatil Jonáš Petřík a minulý rok nás poctili svou přítomností Aleš Bursa a Míra Přibáň.

Jak jinak završit deset let této soutěže než s hostem, který byl u startu halové úrovně. Ano, Filip Grznár nás poctil svou účastí a doplnila ho i nová tvář, a to úžasná Katka Kyptová. Filip vytvořil v hale parádní atmosféru a mohlo se jít na to… Začalo sebench pressem, pokračovalo na dřep a završil to mrtvý tah.

Pořadí kategorií dostalo lehčí kosmetickou úpravu, kdy začínaly smíšené ženy, následovaly kategorie mužů do 80 kg a do 90 kg a završili to chlapi z kategorie nad 90 kg. Smíšené ženy letos byly velice vyrovnané, ale nakonec si pro sebe první místo potřetí urvala místní Kristýna Soukupová a my jsme na ni velice pyšní! Total 315 kg je parádní číslo! Gratulujeme Týno.

V kategorii do 80 kg svedli souboj o první místo místní Richard Miller a až neskutečně pokorný Lukáš Pokorný. :-) Nakonec si zlato vybojoval Lukáš s totalem 552,5 kg a místo si zasloužil jak chováním, tak výkonem! Gratulujeme.

Muži v kategorii do 90 kg měli tři velká jména a to Jana Ullmanna, Petra Vaculku a opět Tomáše Koudelu, který nás navštívil i předešlý rok. První příčka připadla Petru Vaculkovi s totalem 595 kg. Gratulujeme. Jdeme do finále, kategorie „velkých mužů“ nad 90 kg opět bez problému ovládla stálice Tomáš Kunc, který zde letos vytahal total neuvěřitelných 900 kg! Gratulujeme Tome!

Celá soutěž i letos proběhla v přátelské atmosféře a vše se povedlo tak, jak mělo! Veliké díky patří všem z organizace, klukům nakladačům a jističům, rozhodčímu, moderátorce, hostům, sponzorům a samozřejmě závodníkům, bez kterých by to nemělo smysl.

Vyrážíme do nového desetiletí a už teď Vám můžeme slíbit velké změny a plány na další 11. ročník. Zůstaňte na přijmu…

#stayfocus

  • Text: Michal Šlouf
  • Korekce: Martina Koutňáková

Nepřihlášený uživatel