Deník: Vsadil jsem na sebe

  Jak jsem se již zmínil v předchozí kapitole, vzal jsem osud v posilovně do svých rukou a začal si psát své vlastní tréninkové programy. První "vlaštovkou" byl program se zařazenými supersériemi u vybraných cviků a se zvýšenou náročností a intenzitou (cvičíval jsem 3-6x týdně). Sloužil pouze na dočasné (přechodné) období - 27.7.1998 až 31.8.1998, tak abych se připravil na zcela nový a přepracovaný tréninkový program. Z tohoto období bohužel nemám žádné zápisky, ale samotný rozpis "přechodného" tréninku zde najdete:

  Přesuňme se na začátek září 1998, měl jsem spousty času a tak jsem zařadil již zmíněný nový trénink. Byl rozdělen na čtyři fáze, časový rozvrh je uveden zde:

Dopoledne III. IV. I. II. volno
Večer I. II. III. IV. volno

  Po uplynutí jednoho kola, se začíná opět od začátku, rozpis jednotlivých fází:

  Změna se začala projevovat téměř okamžitě, hned po prvním měsíci jsem se cítil naprosto skvěle, váha šla nahoru a svaly rostly. Ke všemu dopomohla upravená strava, o kterou jsem se začal více zajímat. Intenzivní cvičení 2x denně, ale nevydrželo věčně, již v listopadu jsem nastoupil do práce a navíc jsem v pracovním týdnu byl mimo domov. Musel jsem si najít jinou posilovnu, než na kterou jsem byl zvyklý. Byla jí "American Fitness Ostrava". Brzké ranní vstávání a pozdní vracení se z práce nedovolovalo nadále cvičit dosavadním způsobem, proto jsem zrušil dopolední cvičení a ponechal pouze večerní. Výsledkem bylo, že jsem cvičil přes týden v Ostravě a o víkendech v Novém Jičíně.

  Zpočátku mě to trochu štvalo, ale začátkem prosince jsem se dozvěděl o pořádání soutěže v "silovém trojboji" v Novojičínském DDM (Dům dětí a mládeže). Dost mě to zaujalo a rozhodl jsem se tam zúčastnit, v tu chvíli byl 4.fázový trénink tím pravým, stačilo pouze snížit frekvenci tréninků v průběhu týdne. Soutěž se měla konat 16.1.1999 v sobotu, nezbývalo mnoho času a tak jsem okamžitě začal upřednostňovat cviky jako benč, dřep a mrtvý tah. V průběhu prosince a ledna se mé výkony dost zvýšily a také narostla má tělesná váha až na rovných 81 kg.

Výkony z 28.12.1998:

cvik zátěž [kg] opakování
 Benchpress 110 1x
 Mrtvý tah 185 1x

Výkony z 6.1.1999:

cvik zátěž [kg] opakování
 Dřep 160 1x
165?

Výkony z 8.1.1999:

cvik zátěž [kg] opakování
 Mrtvý tah 195 1x
 Benchpress 115 1x

  Myslím, že jsem byl dostatečně připraven i když jsem nikdy na podobné soutěži nebyl a nevěděl jak to "chodí". Nicméně mi bylo jasné, že v posledním týdnu nesmím jet naplno, abych příliš nevyčerpal své svaly.

  Výsledky mé zcela první soutěže najdete zde:

  Tento rok to nebyla poslední soutěž, nejednalo se však již o silový trojboj, ale o kulturistiku. O mém dalším vývoji se dočtete v následující kapitole.


následující:   První oficiální soutěže v kulturistice

Nepřihlášený uživatel