Deník: První oficiální soutěže v kulturistice

  Téměř ihned po skončení soutěže v silovém trojboji jsem se začal připravovat na svou první kulturistickou soutěž. Bylo potřeba trochu shodit, opálit tělo a naučit se pózovat. Příprava započala již v únoru, aby se vše perfektně stihlo a člověk nebyl ve stresu.

  Trénink jsem měl zkonzultovaný se svým trenérem (p. Miroslav Mráz), obsah byl založen na Arnoldově soutěžním programu. Každý víkend jsem s tímto svým trenérem měl schůzku, kde jsem nacvičoval pózy a snažili jsme se dát dohromady nějakou slušnou sestavu.

  Příprava byla lehce stížena mou aktivitou v místní odborářské lize ledního hokeje, protože každý víkend se hrál zápas. Vše jsem, ale vcelku skvěle zkombinoval a postava se lepšila a lepšila, sestavu jsem již uměl nazpaměť a pouze jsem zdokonaloval jeji provedení.

  Okamžik pravdy se již přiblížil, má váha byla něco kolem 78kg a tak jsem věděl, že budu soutěžit v kategorii do 80kg. Místo konání a výsledek najdete zde:

  První soutěž sice byla za mnou, ale přede mnou bylo důležitých 14 dní dalších příprav, protže jsem chtěl zkusit své štěstí ještě na jedné soutěži. Tentokrát to již nebyla kategorie juniorů do 80kg, ale měl jsem závodit za muže do 75kg. Z tohot důvodu jsem musel ještě shodit asi 4kg, což si vynutilo velmi přísnou dietu a ještě tvrdší trénink. I přes velké překážky jsem to přece jen dokázal a 8. května 1999 jsem znovu vystoupil na pódium. Již po malé zkušenosti jsem měl možnost srovnání průběhu a také jsem alespoň trochu věděl co mě čeká. Místo konání a výsledek naleznete zde:

  Co si vzpomínám, tak po ukončení soutěže než jsme dojeli zpátky domů, jsem během jízdy vypil celé 2 litry coca-coly a snědl spoustu energetických tyčinek. Na doma jsem si ještě objednal velkou pizzu a pak už jsem jen lehl do vany a odpočíval.

  Již nebylo kam spěchat, protože mě už žádná další soutěž nečekala. Pár dní jsem si dal volno a asi v druhé polovině května jsem začal objemový trénink.


následující:   Před nástupem na vojnu

Nepřihlášený uživatel