Tomáš Poles  Začátky v posilovně

01.05.1997 v 0:00 vložil Tom
období: 1.5.1997 až 31.12.1998
První den, kdy jsem vstoupil do posilovny "Fitness Club B+M" byl opravdu nezapomenutelný. Já 60-ti kilový cvrček tváři v tvář všem přítomným "nabušencům" a jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že má člověk pocit, jako by ho každý pozoroval a každý si říkal, co tu dělá. Opak byl pravdou, nikdo si mě nevšímal a bylo jim ukradeno, co tu dělám, ten pocit byl pouze ve mně a těch pár kroků k baru s občerstvením se mi v tu chvíli zdálo jako věčnost.
Konečně jsem se trošku zklidnil, objednal jsem si nějaký džus (už přesně nevím co to bylo) a vydal jsem se rovnou cvičit (rozcvička se mi zdála zbytečná - že bych se styděl???). Bohužel cviky, které jsem doposud znal, byly všechny obsazené (v ten den bylo v posilovně doslova narváno) a tak jsem šel k prvnímu přístroji, který se mi zdál zvládnutelný. Bylo jim zařízení na "tricepsové stahování kladky", ale jelikož jsem byl nezkušený a nevěděl jsem, co se na tom stroji cvičí, zkusil jsem nějaký pohyb, který mi připadal "správný". Ovšem vzápětí si mě všimla obsluha (tehdy jsem nevěděl, že je to přímo vedoucí) a přišla mi poradit a trochu mě usměrnit. Pamatuji si, že ten den jsem si měl vyzkoušet vybranou skupinu cviků (což jsem také udělal) a až příjdu příště, měl jsem udělat totéž s dalšími.
Hned od počátku jsem si nemohl nevšímat těch "borců" kolem, mezi nimiž byli i moji kamarádi, a říkal jsem si, že něčeho takového musím také dosáhnout. Tímto jsem si určil svůj první cíl, přesně: zvednout na benč 80 kg a tím dostihnout výkon mého kamaráda. Do cvičení jsem se "vrhl po hlavě" a vůbec jsem si neuvědomoval a ani nepřipouštěl, že dělám něco špatně. Vše mi došlo až někdy po 3 měsících (v červenci 1997) po neustálém cvičení benče a bicepsů. Tehdy jsem si uvědomil, že je potřeba procvičovat i jiné svaly než prsa a bicepsy a začal jsem postupně zkoušet různé přístroje a pohyby s činkami, tak abych věděl, jak co namáhá mé tělo. Postupně jsem začal upravovat a usměrňovat své postupy (tréninkové metody) a již jsem věděl, že musím cvičit "dřepy", abych měl silné nohy i celé tělo (bez nich to prostě nejde) a také, že benč není jediným cvikem na světě.
Po pár měsících zkoušení a dřiny jsem konečně vzal do ruky metr a změřil své proporce. Bylo mi jasné, že tyto údaje budou důležité pro budoucí porovnání svalového vývoje.

Údaje z 11.11.1997 (úterý):

partie ztuhlé [cm] uvolněné [cm]
Paže (obvod bicepsu): 34,5 -
Hrudník (obvod přes prsa): 100 -
Břicho (obvod pasu): 74 77,5
Stehna (obvod nějširšího místa): 58 55
Obvod krku: - 37,5
Ještě před koncem roku 1997 si začal více všímat mých výkonů již zmíněný vedoucí (tehdy obsluha) posilovny. Prohodili jsme spolu pár slov a domluvili se, že mi sestaví můj první trénink. Z této chvíle jsem byl velmi nadšený a už jsem se nemohl dočkat, až jej dostanu do ruky a budu moct podle něj cvičit.

Nepřihlášený uživatel