Grand Prix Slavoj Plzeň byla s mezinárodní účastí

12/4/2017 v 10:00 AM vložil Koutňa
Grand Prix Slavoj Plzeň byla s mezinárodní účastí
Den před první adventní nedělí domácí pořadatelé připravili 2. ročník Grand Prix ve vzpírání mužů, která byla zahájena vzpomínkovou minutou ticha na nedávno zesnulého Václava Zázvorku. Závodníci na soutěži startují ve všech váhových kategoriích a rozhodující je dosažený dvojboj, přičemž není brán v potaz veteránský věk. Zároveň jsou hodnocena čtyřčlenná družstva v součtu navzpíraných kilogramů.
Pořadatel umožnil několika závodníkům start pod hlavičkou země původu a tím pádem dostala soutěž mezinárodní punc. Navíc se ve startovním poli objevili medailisté z domácích juniorských a mužských soutěží či veteránských medailistů z kontinentálních šampionátů. Na vzpěračské čince jsme viděli několik osobních rekordů a k čince se zde postavili i někteří borci poprvé.

Všichni závodníci byli oceněni a to velmi hodnotnými cenami, které byly zajištěny od regionálních podnikatelských subjektů, které však mají nadnárodní přesah. V hledišti jsme pak mohli přivítat právě nejen zástupce těchto společností, ale i známé vzpěračské tváře Libora Beníška nebo Vláďu Jaroše, juniorské zápasnické reprezentanty Filipa Jireše a Pavla Zahradníka či známého kulturistu Filipa Grznára.

Obrovským překvapením byla přítomnost necelé dvacítky dětí z dětských domovů z Plzně a Karlových Varů, které velmi spontánně fandily všem borcům a na závěr si společně s velkým zážitkem odnesly i drobné dárky a malé občerstvení, což zajistili právě přítomní partneři klubu Slavoj Plzeň 1899.

Výsledky soutěže
Použité zdroje informací:

Nepřihlášený uživatel