Novinky

PowerLIVE! v2.12.1-r2 - podpora Linuxu

PowerLIVE! v2.12.1-r2 - podpora Linuxu

S radostí Vám oznamuji dokončení plné podpory obrazovek pro systém Linux. Vše bylo důkladně testováno na Raspberry Pi 2 (Debian Jessie) s externím USB monitorem a stolním PC (Linux Mint MATE) se dvěma fyzickými monitory. Program ke svému běhu vyžaduje MONO ve verzi alespoň 4.2, GTK a Webkit, podrobný postup ke zprovoznění naleznete v níže uvedených odkazech.

Stále se jedná o testovací verzi, proto v případě výskytu problému budu rád za každou nápomocnou informaci k jeho odstranění.

Dále byly do této verze, jak pro Windows tak pro Linux, zaneseny změny ve správě obrazovek ohledně podpory nastavení automatického zvětšování/zmenšování dle obsahu obrazovky a také je možné ke každé obrazovce nastavit jazykovou verzi, kterou bylo dosud možné změnit jen v nastavení programu.
18. 9. 2016 ve 22:16 vložil  Tom | zobrazit celý článek
PowerLIVE! v2.12.1 - k veřejnému testování

PowerLIVE! v2.12.1 - k veřejnému testování

Od této verze (2.12.1) bude vždy po základním odladění a stabilizaci nových funkcí vydána veřejná testovací verze. Za tímto účelem byly rozšířeny informace na stránkách programu a to především v sekci "stažení a instalace" a také v "historii provedených změn".

Největší změnou v této verzi programu je způsob správy klientských stanic a obrazovek, jistá podpůrná část existuje v programu již nějakou dobu, teprve však nyní bylo využito možností a jsou k dispozici funkce pro vzdálenou správu klientských stanic, jejich vyhledávání, automatické spouštění včetně předdefinovaných obrazovek, možnost vzdálené aktualizace na shodnou verzi programu a mnohé další užitečné funkce. Vše je tak možné ovládat z jednoho místa (formuláře) a soutěž lze v zásadě spustit v pouhých 2 krocích (1. spustit program a otevřít soubor -> 2. spustit předdefinovanou síť (klientské stanice) a obrazovky).

Bližší informace k plnému využití funkcí programu naleznete na stránce "stažení a instalace".

Máte-li zájem, zapojte se do testování a pomozte vylepšit stávající funkce a odhalit a opravit možné chyby.
5. 9. 2016 v 16:00 vložil  Tom | zobrazit celý článek
PowerLIVE! v2.12.0

PowerLIVE! v2.12.0

Od vydání poslední verze (2.11.8) uběhly celé 4 měsíce a během této doby byly zapracovány a důkladně otestovány i v provozu nové funkce. Mezi hlavní změny patří podpora kategorií a současně družstev v jedné soutěži, lze zapnout automatické sestavování družstev dle výkonů závodníků v oddílech, je k dispozici detailní kalkulačka s propočítáváním výkonu a možného umístění a to vše samozřejmě dle aktuálních pravidel a stavu soutěže a došlo i k rapidním optimalizacím v načítání datových souborů. Mnohé další nemalé změny lze vyčíst v historii provedených změn.

Chtěl bych také poděkovat všem, kteří podporují rozvoj a šíření programu.
26. 6. 2016 ve 22:33 vložil  Tom | zobrazit celý článek
PowerLIVE! v2.11.8

PowerLIVE! v2.11.8

Tak konečně vyšla další verze programu PowerLIVE!, tentokrát necelé 4 měsíce doplňovaná a průběžně na soutěžích testovaná verze 2.11.8 (revize 4). Z hlavních věcí, které byly doplněny, jsou nové koeficienty Reshel, Foster a Meltzer/Faber, dále pak upravená pravidla pro GPC (nové váhové kategorie pro ženy), drobně upravena i WPC pravidla, kompletní podpora pro výkonnostní třídy FČST (GPC), plná podpora pro časomíru ve vzpírání tj. již není nutné hlídat kdy pokračovat v čase nebo kdy má závodník jen 1 minutu i když jde po sobě, vše se automaticky samo předbízí a stačí jen klikat start/stop. Mimo to spousty drobnějších oprav a vylepšení, rozšířeny tiskové možnosti, ... atd. Kompletní přehled změn naleznete v přehledu k vydání programu PowerLIVE!.
12. 2. 2016 ve 22:44 vložil  Tom | zobrazit celý článek
Reshel, Foster, GPC

Reshel, Foster, GPC

Od 1.1.2016 jsou také změny v pravidlech GPC (nové váhové kategorie pro ženy -110 a +110kg), v koeficientech Reshel (zvýšena přesnost z 0.25kg na 0.1kg a u žen jsou koeficienty dostupné až do T.H. 160kg) a rovněž byl doplněn věkový koeficient Foster, určený pro dorost a juniory, o hodnotu pro věk 13 let. Všechny tyto změny a mnohé další souvislosti jsou podpořeny v programu PowerLIVE! od verze 2.11.8 (vydána 11.2.2016) a také na tomto webu, kde si každý může zjistit své hodnoty v tabulkách koeficientů a výpočtu bodů.
12. 2. 2016 ve 22:23 vložil  Tom | zobrazit celý článek
Masters koeficienty Meltzer/Faber

Masters koeficienty Meltzer/Faber

Od 1.1.2016 se v pravidlech IWF resp. ČSV zavedly nové věkové koeficienty Meltzer/Faber pro kategorii Masters místo dřívějších Malone/Meltzer, veškeré tyto koeficienty jsou podpořeny v programu PowerLIVE! od verze 2.11.8 (vydána 11.2.2016) a také na tomto webu, kde si každý může zjistit své hodnoty v tabulkách koeficientů a výpočtu bodů.
12. 2. 2016 ve 22:03 vložil  Tom | zobrazit celý článek

Výkonnostní třídy

Výkonnostní třídy byly počítány a zobrazovány pouze ve výsledcích vůči soutěžní kategorii, nyní je vše rozšířeno a u každé soutěže naleznete veškeré dosažené výkonnostní třídy tj. napříč veškerými zastoupenými věkovými i váhovými kategoriemi. Toho je následně zužitkováno a využito k nominacím (zatím jen neoficiální kontrolní mechanismus) a také, a to především, k zobrazení souhrnů (žebříčků) nejlepší dosažené výkonnosti v rámci jednotlivých roků, tak jak tomu bylo zvykem cca do roku 2011 na stránkách ČSST. Momentálně jsou tyto žebříčky vyhodnocovány pouze pro ČSST, k použití i u jiných organizací tomu brání "pouze" nedostatek nahraných výsledků, tabulky výkonnosti tak bude možné vypočítávat i pro SAKFST, SAST, FČST a ČAST, kde je nyní tato podpora alespoň u konkrétních soutěží.
19. 11. 2015 ve 22:52 vložil  Tom | zobrazit celý článek

Oddíly v rekordech

Do přehledu rekordů, ať už dle disciplín nebo v historii pro konkrétní kategorii, byly doplněny oddíly jednotlivých závodníků, které se čerpají ze soutěže, na které bylo dosaženo rekordu, popř. u mezinárodních soutěží z poslední předcházející soutěže, na které byl oddíl u závodníka uveden. Pro příklad klikněte na přiložené související odkazy.
19. 11. 2015 ve 22:42 vložil  Tom | zobrazit celý článek
PowerLIVE! v2.11.7

PowerLIVE! v2.11.7

Tato verze se nese především v duchu zkvalitnění stávajících funkcí jako je např. detailní využití rozhodčích a činovníků v sestavách a kartách závodníků (jak kdo rozhodoval), byly odstraněny dlouhodobé nepříjemné vlastnosti jako je např. kradení fokusu po obnovení obrazovky a také byl vyřešen problém s přenášením údajů a řazením seznamu pokusů pro nástup na závodiště při vícerém vážení v průběhu soutěže. V síťovém zapojení pak bylo zapracováno na rychlosti a množství přenášených dat a program již tak běží bez problému i při zapojení přes Wi-Fi síť. Mezi novinky patří zejména automatické hlídání rekordů, jež je nyní podpořeno pro svazy pod IPF (jen je třeba mít data - momentálně ČSST, EPF a IPF jsou podpořena tímto webem) a také byla "zkrášlena" (rozšířena) obrazovka časomíry.
21. 10. 2015 v 19:39 vložil  Tom | zobrazit celý článek

Rekordy ve výsledcích

Byla doplněna podpora natahování rekordů do již zveřejněných výsledků, tato podpora se týká soutěží pod federacemi ČSST, EPF a IPF resp. těch, kde je podpora rekordů na tomto serveru. V soutěžních výsledcích jež se těchto federací netýkají budou nadále uváděny rekordy poznamenané v zápisu ze soutěže.
9. 10. 2015 ve 14:22 vložil  Tom | zobrazit celý článek

Rekordy EPF a IPF

Doplněna podpora přebírání rekordů z federací EPF (Evropa) a IPF (svět) a vše co je možné je propojeno na vizitky závodníků, konkrétní pokusy v soutěži a soutěž samotnou, k tomu všemu bylo rozšířeno zobrazení o vlajky států u míst konání a národnosti závodníků, koukněte.
19. 9. 2015 v 19:09 vložil  Tom | zobrazit celý článek

REKORDY včetně historie

Zatím jen pro ČSST, avšak svým obsahem zcela jistě nadchnou, umožňují zobrazit rekordy časově za sebou jak vznikaly, vývoj konkrétního rekordu, jsou provázány na vizitky závodníků a soutěže, filtr a zobrazení po kategoriích, členění dle vybavení atd.
10. 9. 2015 v 2:15 vložil  Tom | zobrazit celý článek

PowerLIVE! v2.11.6

Ve verzi 2.11.6 byla upravena WUAP pravidla, doplněna podpora pro žákovské osy včetně možnosti nastavení limitů, značně rozšířeny možnosti gridu v evidenci jako např. pohledy, přilepení sloupců apod. a také zavedena experimentální funkčnost na sledování změn nahlášené váhy a kdy byla spuštěna nebo zastavena časomíra, tohoto rozšíření se již využívá ve vzpírání pro sledování maximálního počtu změn váhy a určení času kdy místo 2 minut se má použít pouze 1 minuta. Verze byla průběžné testována v provozu na všech červnových soutěžích ČSV. Pro kompletní přehled změn se koukněte zde.
29. 6. 2015 ve 21:24 vložil  Tom | zobrazit celý článek

PowerLIVE! v2.11.5

Novinek ve verzi 2.11.4 až 2.11.5 je více než dost, byla kompletně přepracována časomíra, značně rozšířena TCP/IP komunikace a sledování stavu klientů, rozšířeny možnosti hodnocení a jejich používání v obrazovkách s průběhem, doplěna pravidla, zavedena opatření pro další zrychlení soutěže, opraveny chyby, odladěny nahlášené problémy (postřehy) a mnohé dalšího. Pro kompletní přehled změn se koukněte zde.
18. 5. 2015 ve 23:15 vložil  Tom | zobrazit celý článek

PowerLIVE! v2.11.3

Tak se již povedlo zestabilizovat verzi programu z řady 2.11, novinek a oprav od řady 2.10 je mnoho, především pak možnost definovat libovolný počet a kombinace disciplín, časový pořad, rozhodčí a činovníci, nominace a také rozšíření ovládání signalizace, pro kompletní přehled změn se koukněte zde.
8. 1. 2015 v 0:55 vložil  Tom | zobrazit celý článek

Nepřihlášený uživatel