TJ Sokol Pohořelice  Články a příspěvky

Trojbojaři z Pohořelic o sobě dali vědět také v Praze!

V poslední únorový den se v Praze-Řepích konalo 23. Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen. Také na těchto závodech byly povoleny podpůrné dresy. Přestože zde startovalo pouhé kvarteto pohořelických závodníků, vyšvihlo se naše družstvo v hodnocení oddílů na více než skvělé čtvrté místo! Navíc třetí Powerlifting Jihlava získal stejný počet bodů a v jeho prospěch rozhodlo pouze lepší dílčí umístění.
6. 4. 2015 ve 22:08 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Pohořeličtí masters uspěli na Mistrovství ČR v benčpresu

V sobotu 14. února se ve Zbýšově konalo 11. Mistrovství České republiky v benčpresu dorostu, juniorů a masters. Z oddílu silového trojboje TJ Sokol Pohořelice byli na tyto závody nominováni celkem tři závodníci – všichni v kategorii masters.
6. 4. 2015 ve 22:06 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
23. Mistrovství České republiky v silovém trojboji masters

Mistrovství České republiky v silovém trojboji masters hostil 1. února severočeský Frýdlant. Sokol Pohořelice zde vyslal pouze jednoho závodníka, a to Bronislava Tvrdoně, který nastoupil ve sloučené kategorii masters 1 do 83 kg. I přes to, že byl se svou váhou 58,4 kg nejlehčím závodníkem v celém startovním poli, dokázal díky bodovému přepočtu získat stříbrnou medaili za výkony 170 kg ve dřepu, 122,5 kg v benchpressu a 150 kg v mrtvém tahu. V absolutním pořadí mu patří šesté místo.
6. 4. 2015 ve 22:05 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
MČR v klasickém (RAW) silovém trojboji

S novým rokem se na řadu dostaly také republikové soutěže v silovém trojboji. Druhý lednový víkend hostilo pražské TJ Jižní Město Chodov Mistrovství České republiky juniorů, dorostenců a masters v klasickém (RAW) silovém trojboji. Soutěže RAW jsou specifické tím, že závodníci nesmí používat žádné podpůrné vybavení a jejich výkony tak jsou ukázkou pouze jejich hrubé síly.
6. 4. 2015 ve 21:18 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
23. Mistrovství Moravy v benchpressu

V sobotu 6. prosince se v Jihlavě ve sportovní hale v areálu plaveckého bazénu konalo Mistrovství Moravy v benčpresu mužů a žen (EQUIP), kam se vydal i náš oddíl. Závodů se zúčastnili čtyři naši lifteři: Martina Koutňáková, Bronislav Tvrdoň, Khaled Ghazal a Pavel Fučík.
6. 4. 2015 ve 21:16 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
23. Mistrovství Jižní Moravy mužů a žen ve Zbýšově

V sobotu 29. 11. se ve Zbýšově konalo 23. Mistrovství Jižní Moravy v silovém trojboji, kam se vydali také tři závodníci z oddílu Silového trojboje TJ Sokola Pohořelice. Jiří Schoř závodil v kategorii do 105 kg, Libor Vizent do 93 kg a Jan Strouhal do 83 kg. Na závody dorazilo celkem 30 soutěžících, kteří chtěli podat co nejlepší výkony.
6. 4. 2015 ve 21:12 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
23. Mistrovství Severní Moravy mužů a žen v Ostravě

Na Mistrovství Severní Moravy v dresech startovala také obě pohořelická děvčata. Oběma se dařilo a ze zúčastněných pěti žen jim patřily první dvě pozice v absolutním pořadí. Kategorii do 84 kg i absolutní pořadí vyhrála Martina Koutňáková s výkonem 380 kg, která navíc nastoupila v soutěži bez podpůrného vybavení. Martina zvládla ve dřepu 140 kg, v benchpressu 80 kg a v mrtvém tahu 160 kg.
6. 4. 2015 ve 21:08 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek
Ghazal druhý na Mistrovství Evropy v benčpresu masters!

Ve dnech 16. - 18. 10. 2014 se v Lucembursku ve městě Hamm konalo Mistrovství Evropy masters v benčpresu. Tam se vypravil i náš závodník Khaled Ghazal, který závodil ve váhové kategorii do 105 kg Masters I (40 – 49 let). Ve své kategorii měl dalších 12 soupeřů, tudíž konkurence byla velká, ale nakonec přes všechny nepříjemnosti se našemu závodníkovi podařilo ukořistit stříbrnou medaili a skončil na pěkném druhém místě s výkonem 245 kg.
6. 4. 2015 ve 21:05 vložil  Koutňa | zobrazit celý článek