TJ Sokol Pohořelice  Pohořeličtí masters uspěli na Mistrovství ČR v benčpresu

06.04.2015 ve 22:06 vložil Koutňa
Pohořeličtí masters uspěli na Mistrovství ČR v benčpresu
V sobotu 14. února se ve Zbýšově konalo 11. Mistrovství České republiky v benčpresu dorostu, juniorů a masters. Z oddílu silového trojboje TJ Sokol Pohořelice byli na tyto závody nominováni celkem tři závodníci – všichni v kategorii masters.
Jako první z nich nastoupil Bronislav Tvrdoň (muži M1 do 59 kg), který bohužel technicky nezvládl ani jeden ze tří pokusů na své základní váze 117,5 kg a tím se sám vyoutoval ze závodů.

Dalším naším závodníkem byl Khaled Ghazal (muži M1 do 105 kg). Khaled si hned prvním pokusem na váze 245 kg zajistil vítězství v kategorii a v dalších pokusech pak útočil na evropský rekord, který má hodnotu 266 kg! Ani jedním ze dvou pokusů rekord bohužel nezdolal, přesto kromě vítězství v kategorii dosáhl ještě na třetí místo v absolutním pořadí mužů M1.

Trojici pohořelických závodníků doplnil Milan Hofbauer (muži M1 do 120 kg), který startoval bez speciálního podpůrného dresu, přestože na těchto závodech byly dresy povoleny. Jeho výkon 165 kg a čtvrté místo jsou tedy velmi dobrým výsledkem.

V hodnocení oddílů se Sokol Pohořelice umístil na skvělém třináctém místě ze 32 zúčastněných oddílů z celé republiky!

Nepřihlášený uživatel