TJ Sokol Pohořelice  Ženy Sokola Pohořelice ovládly Mistrovství Severní Moravy!

16.11.2015 ve 20:44 vložil Koutňa
Ženy Sokola Pohořelice ovládly Mistrovství Severní Moravy!
24. Mistrovství Severní Moravy hostily v sobotu 14. listopadu Svitavy. Byť Pohořelice leží nedaleko Brna a většina závodníků místního Sokola se představí až 21. listopadu na Mistrovství Jižní Moravy ve Zbýšově, startovaly dvě jeho přespolní závodnice už nyní ve Svitavách.
Tyto závody připomínaly oddílové přebory TJ Svitavy, neboť z 28 zúčastněných závodníků jich hned 21 bylo z domácího oddílu. Více však nemusí znamenat lépe, čehož byla důkazem především soutěž žen.

V kategorii do 63 kg zvítězila pohořelická Helena Nucová a to i přesto, že se několik měsíců dávala dohromady po zranění a před těmito závody toho mnoho nenatrénovala, ve své kategorii zvítězila s náskokem 30 kg před zlínskou Zuzanou Uhlířovou, když zvedla 110 kg ve dřepu, 65 kg v benči a 125 kg v mrtvém tahu. Její výkon ve dřepu mohl být ještě o 5 kg lepší, ale bohužel po úspěšném zvládnutí dřepu neudržela rovnováhu a činka ji převážila ještě dříve, než jí vůbec rozhodčí mohl dát povel "odložit". Helena tedy při své premiéře v kategorii do 63 kg zapsala trojboj 330 kg a třetí VT.

V kategorii do 84 kg se představila jediná závodnice, a to Martina Koutňáková, která nazvedala celkem 385 kg (2. VT). Jelikož se jednalo o závody v podpůrném vybavení, představila se Martina alespoň v klasických motacích bandážích. Ve dřepu si hladce poradila s činkou o hmotnosti 155 kg a při následném pokusu o zdolání 165 kg ji zradila přílišná hloubka dřepu. V benči zdolala hmotnost 80 kg a v závěrečném pozvedu 150 kg a stejně jako Helena si odvezla zlatou medaili.

Absolutní pořadí bylo zcela jednoznačnou záležitostí pro přespolní závodnice - třetí místo obsadila Zuzana Uhlířová (Olympia Zlín, 307,02 wb), na druhé pozici se umístila Helena Nucová (Sokol Pohořelice, 323,37 wb) a zlato brala Martina Koutňáková (Sokol Pohořelice, 364,16 wb).

Tyto závody slouží jako nominační pro Mistrovství ČR, které se bude konat na konci února v Praze.

Videozáznam všech pokusů Heleny Nucové
Videozáznam všech pokusů Martiny Koutňákové

Kompletní výsledky zde

Nepřihlášený uživatel