TJ Sokol Pohořelice  Z Mistrovství Jižní Moravy odjeli pohořeličtí siláci se smíšenými pocity

27.11.2015 v 19:51 vložil Koutňa
Z Mistrovství Jižní Moravy odjeli pohořeličtí siláci se smíšenými pocity
Do Hornického domu ve Zbýšově se v sobotu 21. listopadu sjelo celkem 40 závodníků, aby se utkali na 24. Mistrovství Jižní Moravy o tituly oblastních přeborníků a zejména aby vybojovali potřebné výkonnostní třídy pro účast na Mistrovství ČR v únoru. Sokol Pohořelice zde reprezentovali čtyři závodníci.
V nejlehčí kategorii mužů do 59 kg se představil Bronislav Tvrdoň, který soutěž zahájil jistým dřepem na 160 kg. Na druhý pokus nahlásil o 10 kg více, ale hmotnost 170 kg se mu bohužel nepodařilo překonat ve druhém ani třetím pokusu. O poznání více se mu dařilo v benči, kde druhým pokusem zapsal 110 kg. Nejvydařenější disciplínou pro něj byl mrtvý tah, kde měl platné všechny tři pokusy a zapsal 165 kg. Za konečný výsledek 435 kg (379,19 Wilksových bodů) získal zlatou medaili a druhou výkonnostní třídu. V absolutním pořadí obsadil 15. místo.

Velmi úspěšný start má za sebou Jan Strouhal (kat. do 93 kg), který měl platných celkem osm pokusů. Obzvlášť vydařený měl dřep, který byl po přepočtení na Wilksovy body čtvrtý nejhodnotnější na soutěži - za výkon 260 kg získal 167,13 wb. Tímto výkonem si navíc vyrovnal osobní rekord. V benči svůj osobák překonal a vylepšil jej na hodnotu 155 kg. O osobní rekord bojoval také v závěrečném mrtvém tahu, kde zapsal druhým pokusem 250 kg (vyrovnaný osobák). O 5 kg více už bohužel nezvládl. Jeho výkon navíc stačil na sedmé místo v absolutním pořadí. Honza svým výkonem 665 kg (rovněž osobní rekord) vybojoval třetí místo a s 1. VT má již jistý postup na Mistrovství ČR. V absolutním pořadí navíc obsadil krásné deváté místo (427,46 wb). Gratuluji!

Nevydařené byly tyto závody bohužel hned pro dva naše závodníky - jak Libor Vizent, tak Jiří Schoř neměli ani jeden svůj dřep dostatečně technicky zdařilý a po třech neplatných pokusech odstoupili ze soutěže. Je to velká škoda, neboť ani jeden nemají splněný kvalifikační limit (MVT nebo EVT) z minulé sezóny, a tak pro ně ta letošní už prakticky skončila. Nezbývá než doufat, že se oba z těchto závodů poučí a v tréninku zapracují na takovém provedení dřepu, které na soutěži obstojí bez pochyb.

Připomeňme si ještě, že pohořelická děvčata Martina Koutňáková a Helena Nucová startovala o týden dříve na Mistrovství Severní Moravy. Jak se jim dařilo si můžete přečíst zde.

Pokusy Bronislava Tvrdoně
Pokusy Jana Strouhala
Pokusy Libora Vizenta
Pokusy Jiřího Schoře

Kompletní výsledky naleznete zde

Nepřihlášený uživatel