TJ Sokol Pohořelice  Koutňáková zvítězila na Mistrovství Moravy v benči

13.12.2015 v 16:49 vložil Koutňa
Koutňáková zvítězila na Mistrovství Moravy v benči
V sobotu 12. prosince hostil Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích 24. Mistrovství Moravy v benčpresu mužů a žen. Závodu se zúčastnilo celkem 35 soutěžících, z toho 7 žen. Barvy Sokola Pohořelice hájila pouze Martina Koutňáková v kategorii do 84 kg. Náš oddíl měl původně reprezentovat také Khaled Ghazal (muži do 105 kg), nicméně pro nemoc musel nakonec svůj start zrušit.
V soutěži žen jsme byli svědky taktického souboje o absolutní vítězství mezi Martinou Koutňákovou a Ivetou Jurčíkovou (Powerlifting Jihlava). Jihlavská závodnice se představila v kat. do 63 kg a svůj první pokus na 85 kg s přehledem zvládla. Naše závodnice (kat. do 84 kg) zahajovala na 100 kg a rovněž byla úspěšná. Na druhý pokus si obě dvě nechaly naložit o 7,5 kg více a také na této váze ani jedna nezaváhala. V tuto chvíli vedla soutěž Jurčíková o dva Wilksovy body. Ta nejprve pro třetí pokus nahlásila hmotnost 95 kg, nicméně po nahlášení pokusu Koutňákové na 112,5 kg (které by jí stačilo na vítězství) si nechala hmotnost činky zvýšit na 97,5 kg. Tato váha ale už byla nad její síly, a tak Koutňákové stačilo snížit na 110 kg, které úspěšně zvládla a o jeden bod si zajistila vítězství v absolutním pořadí!

Obě dvě navíc s přehledem zvítězily ve svých váhových kategoriích. V kategorii do 84 kg brala druhé místo Kateřina Skudříková (TJ Viktoria Bohumín) za výkon 80 kg, třetí byla její oddílová kolegyně Pavlína Bazalová (75 kg). Na fotografii ji při vyhlášení výsledků zastoupil trenér Martin Turek.

Konečné výsledky zde

Pokusy Martiny Koutňákové
Pokusy Ivety Jurčíkové

Nepřihlášený uživatel