Stažení a postup instalace programu PowerLIVE!

Níže naleznete informace a odkazy potřebné ke stažení programu a k jeho instalaci a základnímu nastavení.

Stažení a instalace programu

Program je pro užívání k dispozici zcela zdarma a jeho stažením souhlasíte s poskytováním kompletních soutěžních výsledků pro účely serveru Powerlifter.cz. Program je šířen v binární podobě (archív se spustitelnými a dalšími potřebnými soubory) a je zakázáno jej jakkoliv modifikovat a dekompilovat za účelem skrytí loga Powerlifter.cz a dalších částí propagujících tento program, jeho autora a související webové rozhraní nebo také za účelem dalšího šíření pod jiným názvem (byť s úpravami) a také jiné obdobné praktiky (zobrazit kompletní podmínky užití).

Aktuální stabilní verze:

Stabilní verze je vždy před jejím vydáním (přesunutím z testovací verze) nejprve otestována na skutečné soutěži tj. v provozu a to obvykle i s využitím nově přidaných funkcí, není se tak třeba obávat selhání programu.

Vývojová verze k testování:

Pokud se chcete zapojit do testování a pomoci zlepšit funkce programu popřípadě pomoci odhalit a opravit možné chyby, neváhejte a stáhněte si z odkazu níže testovací verzi. Vemte prosím na vědomí, že se jedná většinou vývojovou verzi s novými funkcemi, které nemusí být za každých okolností stabilní a proto nemusí být vhodná k provozu na soutěži. Pokud však tak učiníte, souhlasíte jejím stažením s výše uvedenými podmínkami tj. jsou shodné s podmínkami pro stabilní verzi.

Požadavky na systém:

Operační systém: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, Windows Server 2003, 2008(R2), 2012(R2), 2016, 2019
Běhové prostředí: .NET Framework >=4.0 [stáhnout]

Operační systém: Linux -> testováno na RPi2/3 (Linux Debian) a PC (Linux Mint MATE 18-20)
Běhové prostředí: MONO >=4.2, GTK [postup pro zprovoznění na Raspberry Pi 2]
Podpůrné balíčky: WebKit 1 + GTK 2 knihovny pro MONO (pokud nejsou k dispozici v repozitáři distribuce)
Windows fonty: Instalační skript pro fonty z Windows

Operační systém: Android 4.1 (Jelly Bean) a novější (včetně aktuální verze a 64-bit architektury) pro signalizaci rozhodčích

K zobrazování sestav (obrazovek) je potřeba mít nainstalován alespoň Internet Explorer 8 (doporučujeme však verzi 11 a novější) a pro veškeré exporty a zveřejnění výsledků již není zapotřebí žádná další aplikace a výstupy ve formátu HTML+CSS jsou shodně zobrazovány ve všech dnešních moderních prohlížečích. Ve verzi pro Linux je pak zapotřebí knihoven pro Webkit.

Zpětná kompatibilita:

Ve verzích 1.* bylo vyžadováno běhové prostředí .NET Framework 3.5 SP1. Ohledně kompatibility výsledkových a jiných souborů čtěte doporučení pro používání.

Doporučení pro používání

 1. Soubor uložený v novější verzi programu neotevírejte a už vůbec neukládejte ve starší verzi, můžete přijít o data popř. se v lepším případě jen špatně načtou.
 2. V síťovém provozu (TCP/IP) je nutné mít na všech připojených stanicích naprosto stejnou verzi programu (nyní je klienty možné kontrolovat a provádět na nich i aktualizace - dostupné od verze 2.12.1).

Instalace spouštěče

Od verze 2.12.1 je k dispozici program "PowerLIVE!-Launcher.exe" (součást archívu ke stažení), který je určen pro klientské stanice, aby bylo možné vzdáleně zjišťovat aktuálně používanou verzi programu, provádět jeho aktualizace, spouštět instance popř. i vypnout pc a to vše z jednoho místa (hlavní evidence).

 1. Stáhněte si testovací verzi
 2. Rozbalte stažený zip archív například na plochu
 3. V menu Start -> Všechny programy -> Po spuštění přidejte zástupce na PowerLIVE!-Launcher.exe
 4. Spusťte zástupce (při dalším startu systému Windows se již spustí automaticky)
 5. A je hotovo :)

Program ke své funkci využívá UDP port 8127 pro komunikaci s hlavní evidencí a TCP/IP port 8126 pro provádění aktualizací. V případě výskytu problému vždy nejprve překontrolujte nastavení firewallu! V případě aktualiazcí může být rovněž problém v zamčených souborech tj. jsou používány a je třeba nejprve ukončit všechny instance programu PowerLIVE!.

Instalace signalizace (tlačítek rozhodčích)

Jedná se o zařízení (krabičku), která se propojuje přes USB rozhraní s počítačem a umožňuje řízení platnosti pokusu a v některých variantách i časomíry. Pro správnou funkci je nutné do počítače nainstalovat potřebný USB řadič a následně virtuální sériový port (COM), níže je uveden podrobnější postup:

 1. Stáhněte si ovladače pro Papouch Quido USB 10/1 v2.06 [zip, 3,11MB]
 2. Rozbalte stažený zip archív například na plochu
 3. Připojte zařízení k počítači a vyčkejte než jej systém windows detekuje
 4. Otevřete si správce zařízení (device manager) např. přes správce počítače (computer manager)
 5. Najděte zařízení "Papouch Quido USB 10/1", bude u něj svítit žlutý trojúhelník s vykřičníkem
 6. Pravým tlačítkem na tomto zařízení zvolte aktualizovat ovladač (update driver)
 7. Zvolte ruční postup tj. z disku, jako typ zařízení zvolte Řadič USB (Universal Serial Bus controller)
 8. V rozbaleném adresáři na ploše vyhledejte soubor ftdibus.inf
 9. Pokud se vám nabídne více kompatibilních zařízení, zvolte "Papouch Quido USB 10/1"
 10. Po instalaci tohoto USB řadiče se v seznamu zařízení objeví nové zařízení USB Serial Port a opět se žlutým vykřičníkem
 11. Pro instalaci ovladače opakujte stejný postup* jen vyberte soubor ftdiport.inf a typ zařízení Porty (LPT a COM)
 12. Po dokončení instalace tohoto zařízení se u něj ukáže číslo portu např. COM7 (popř. jej naleznete ve vlastnostech)
 13. A je hotovo :)

* Je možné, že se u USB Serial Portu hned nenabídne aktualizovat ovladač (update driver), v tomto případě bude nutné restartovat počítač a poté to již bude umožněno, zařízení ponechte připojeno. Tento postup byl např. nutný u instalace na Windows 7 Ultimate 64bit, u Windows XP toto nebylo nutné.


Komentáře k instalaci


Nepřihlášený uživatel