Zlobr Cup v mrtvém tahu, Příčovy u Sedlčan

2. 7. 2011 ve 23:00 vložil Tom
Zlobr Cup v mrtvém tahu, Příčovy u Sedlčan
V sobotu 2.7.2011 se na hřišti v Příčovech u Sedlčan konal první ročník zlobřího poháru v mrtvém tahu. Soutěž pořádali dva členové oddílu SK Zlobr Sedlčany a to Jiří Prášek a David Kabyl. Ráno jsme se velmi báli o počasí. Nakonec až na nepříjemný vítr na začátku soutěže, bylo počasí moudré. Závodů se zúčastnilo 38 závodníků, což bereme na první ročník jako obrovský úspěch. Jiří Tkadlčík předvedl mrtvý tah 332,5kg při osobní váze 99kg.
V sobotu 2.7.2011 se na hřišti v Příčovech u Sedlčan konal první ročník zlobřího poháru v mrtvém tahu. Soutěž pořádali dva členové oddílu SK Zlobr Sedlčany a to Jiří Prášek a David Kabyl. Ráno jsme se velmi báli o počasí. Nakonec až na nepříjemný vítr na začátku soutěže, bylo počasí moudré. Závodů se zúčastnilo 38 závodníků, což bereme na první ročník jako obrovský úspěch. Závodníci měli k dispozici 4 pokusy. Všechny kategorie byly vyhodnocovány výpočtem zvednutá váha mínus hmotnost závodníka.

Soutěž začala kategorií žen. Bohužel do této kategorie přijela pouze Martina Daher a naše domácí závodnice Aneta Spilková. Proto se naše zapisovatelky rozhodly soutěžit také a náramně si to užily. Kategorii vyhrála Martina Daher z Kladna, která pokořila činku o hmotnosti 130 kg. Na druhém místě skončila domácí závodnice Aneta Spilková s výkonem 110 kg. Třetí a čtvrtou pozici obsadily taktéž domácí závodnice Blanka Fikslová a Šárka Žáková, které si zkusily mrtvý tah poprvé v životě až v den závodu.

Soutěž pokračovala kategorií dorostenců. Kategorie byla zastoupena 7 závodníky. Třetí místo obsadil domácí Jan Rubant s výkonem 187,5 kg. O vítězství bojovala silná dvojice z Jihlavy až do posledního pokusu. Druhý nakonec skončil Tadeáš Kronovetr s výkonem 240 kg. Chtěl bych zmínit, že Tadeáš opravdu bojoval, a když šel na tribunu na pokus, tak vždy hlavou třísknul o dřevěné dveře, aby se trochu nabudil. Vítězství nakonec urval Patrik Přibyl, který zvládl činku o hmotnosti 260 kg.

Následovala kategorie juniorů, která byla nejpočetnější. Celkem se popralo s činkou 11 juniorů. Třetí místo obsadil Tomáš Novák z Pelhřimova. Tomáš zkrotil činku o hmotnosti 270 kg. Druhé místo obsadil Patrik Navara z Bořislavy. Krásným výkonem 280 kg. Nicméně všechny šokoval Jiří Tkadlčík z Přerova, který zvládnul zatáhnout 332,5 kg při osobní hmotnosti 99 kg. Stal se tak nejen vítězem kategorie, ale také absolutním vítězem soutěže. Jirka vlastně 332,5 dávat ani nechtěl. Hlásil poslední pokus 327,5. Nicméně nakladači mu nechtěně naložili o 5 kg více. A bylo vidět, že hlava dělá hodně a Jirka tuto váhu nevědomky zatáhnul.

Po juniorech následovaly dvě mužské kategorie. V kategorii do 90 kg skončil na třetím místě s výkonem 240 kg Jan Hassman z Příbrami. Druhé místo vybojoval s výkonem 235 kg Zdeněk Tuháček. Zdeněk vážil necelých 80 kg. Prvenství si odvezl do Prahy Viktor Horák, který dokázal zkrotit činku s 280 kg.

Poslední kategorií celého závodu byla kategorie mužů nad 90 kg, která byla také velmi početná a to devíti závodníky. Třetí místo putovalo do Příbrami, Vladislav Havrlík zvládl 255 kg. Pokořená váha 270 kg znamenala pro Martina Koblihu druhé místo. A vítězem mužské kategorie nad 90 kg se stal Marek Brázda. Marek dokázal zvládnout všechny 4 pokusy a ten největší měl hmotnost 290 kg.

Na závěr bych chtěl poděkovat nakladačům, našim zapisovatelkám a zejména sponzorům, bez kterých by to nešlo. Jsou to obec Příčovy a starosta Příčov Pavel Nevlida, Atriumsport, Povltavské mlékárny, řeznictví Dvořák, oddíl SK Zlobr Sedlčany a hlavně generální sponzor Bufet Lima Sedlčany. Velký díky patří všem závodníkům za parádní výkony, parádní atmosféru. Těšíme se na další ročník, kde určitě rozšíříme kategorie.

Další odkazy

Použité zdroje informací:

Nepřihlášený uživatel