TJ Sokol Pohořelice  Khaled Ghazal má zálusk na evropský rekord v benči

13. 2. 2016 v 15:01 vložil Koutňa
Khaled Ghazal má zálusk na evropský rekord v benči
V sobotu 6. února hostila Jihlava republikový šampionát dorostu, juniorů a masters v benči. Mistrovství se zúčastnili také tři závodníci Sokola Pohořelice, a sice Bronislav Tvrdoň, Milan Hofbauer a Khaled Ghazal. V plné parádě se představil zejména poslední jmenovaný, který v absolutním pořadí M1 zvítězil rozdílem třídy a celkově podal druhý nejhodnotnější výkon celé soutěže.
Ghazal nastoupil ve své obvyklé hmotnostní kategorii muži M1 do 105 kg. Prvním pokusem na 260 kg šel na jistotu a pro druhý pokus si nechal naložit hodnotu nového národního rekordu 277,5 kg. I tuto váhu zvládl s přehledem a zajistil si s ní první místo v absolutním pořadí mužů M1 výkonem 165,83 Wilksových bodů. Třetím pokusem se pohořelický silák pokoušel alespoň neoficiálně překonat evropský rekord, který má nyní hodnotu 287,5 kg. Činka o hmotnosti 290 kg ale zůstala nepokořena, byť nechybělo mnoho - jen pár centimetrů při dotlaku. A proč neoficiálně? Evropské a světové rekordy se totiž uznávají pouze na mezinárodních soutěžích.

Ve sloučené kategorii M1 do 83 kg startoval Bronislav Tvrdoň, kterého obvykle vídáme v kat. do 59 kg. Bronislav zvládl třetím pokusem činku o hmotnosti 115 kg a bral čtvrté místo. Na bronzovou medaili mu přitom chyběly necelé 4 Wilksovy body (99,92 wb). V absolutním pořadí se umístil na 17. pozici.

V kat. M2 nad 105 kg představil Milan Hofbauer, který startoval bez podpůrného dresu. Milan druhým pokusem zvládl činku o hmotnosti 155 kg a nechal si naložit i o 10 kg, to však bylo nad jeho síly. Výkonem 92,16 Wilksova bodu obsadil ve své kategorii čtvrté místo a obdobně jako Tvrdoňovi, i mu chybělo pouze 3,5 bodu na medaili. V absolutním pořadí figuruje na 11. příčce.

V hodnocení oddílů obsadil Sokol Pohořelice pěkné jedenácté místo ze zúčastněných 28 oddílů.

Kompletní výsledky naleznete zde

Jednotlivé pokusy našich závodníků:
Khaled Ghazal
Bronislav Tvrdoň
Milan Hofbauer

Nepřihlášený uživatel