TJ Sokol Pohořelice  Khaled Ghazal překonal český rekord také v RAW benči

30. 3. 2016 ve 21:39 vložil Koutňa
Khaled Ghazal překonal český rekord také v RAW benči
V sobotu 26. března hostilo liberecké MC Koloseum republikový šampionát všech věkových kategorií v bechpressu RAW. Sokol Pohořelice zde reprezentovala Martina Koutňáková, Khaled Ghazal a Milan Hofbauer. Přestože byla tato výprava oproti jiným málo početná, bylo o ní pořádně slyšet.
Tu největší pozornost na sebe bezesporu přitáhl Khaled Ghazal startující v kat. muži M1 do 105 kg. Po pohodlně zvládnutém základu na 175 kg si nechal na činku naložit o 10 kg více a i ty bez problémů zvládl, čímž vytvořil nový český rekord. Ten ještě jednou vylepšil třetím pokusem na 190 kg a s přehledem získal zlatou medaili. Za výkon 113,54 wilksova bodu byl vyhodnocen jako třetí v absolutním pořadí mužů M1 a v doplňkovém pořadí bez rozdílu věku obsadil krásné 9. místo z početného pole 116 závodníků.

Ve sloučené kategorii mužů M2 do 93 a 105 kg nastoupil Milan Hofbauer. Druhým pokusem zvedl 155 kg a třetím na 162,5 kg se ještě pokusil zaútočit na prvenství v kategorii, ale neúspěšně. Za výkon 155 kg tak získal stříbrnou medaili a stříbrný byl také v absolutním pořadí (94,04 wb).

Mezi ženami do 84 se představila Martina Koutňáková, která v této váhovce zvítězila výkonem 77,5 kg. Třetím pokusem na váze o 5 kg vyšší se ještě pokoušela zaútočit na třetí místo v absolutním pořadí, ale byla neúspěšná, a tak se musela spokojit s šestým místem (73,61 wb).

V hodnocení oddílů, do kterého se započítává pět nejlépe umístěných závodníků, obsadil Sokol Pohořelice šestnácté místo ze zúčastněných 36 oddílů.

Kompletní výsledky naleznete zde

Jednotlivé pokusy našich závodníků:
Khaled Ghazal
Milan Hofbauer
Martina Koutňáková

Nepřihlášený uživatel