Odložené a zrušené soutěže

19.4.2020 ve 22:00 vložil Koutňa
Odložené a zrušené soutěže

Epidemie koronaviru zasáhla i do kalendářů soutěží všech sportovních svazů. V ČR byl dne 12. 3. 2020 vyhlášen nouzový stav na 30 dní, což mj. znamená, že po tuto dobu se nemohou konat žádné sportovní soutěže. Český svaz vzpírání i Český svaz silového trojboje všechny své soutěže odložily zatím na dobu neurčitou. Obdobná je i situace ve slovenském vzpírání, kde se prozatím odložily soutěže, které se měly konat do 28. března. Odloženo na říjen je také Mistrovství Slovenska ve vzpírání masters. Federace silového trojboje SAFKST odložila všechny soutěže jarní části sezóny.

Přehled odložených a zrušených soutěží nově najdete zde.

Soutěže ve vzpírání

ČSV: Všechny soutěže od 12. 3. 2020 odloženy na dobu neurčitou.
SZV: Zrušeny soutěže do 28. 3. 2020. Mistrovství Slovenska ve vzpírání masters odloženo na říjen.
BVDG: Sezóna Bundesligy 2019/2020 byla ukončena. Soutěže plánované na 14. 3. 2020 jsou zrušené a nebudou kompenzovány náhradním termínem. Finále Bundesligy (25. 4. 2020) a finále vítězů skupin II. ligy se nebudou konat. Mistr Německa pro sezónu 2019/2020 nebude vyhlášen. Je vysoce pravděpodobné, že do konce I. poletí, nebude možné uspořádat jakoukoliv soutěž, proto sestupy a postupy do soutěží družstev budou projednány později. (Zdroj: www.vzpirani.cz)
EWF: Odloženo na červen Mistrovství Evropy ve vzpírání mužů a žen, odloženo na prosinec Mistrovství Evropy ve vzpírání masters.
IWF: Zrušeno Mistrovství světa ve vzpírání juniorů do 20 let . Na konec října byla odložena International Women Weightlifting Grand Prix 2020. O jeden rok byla odložena také největší letošní sportovní událost - Olympijské a paralympijské hry. Náhradní termín byl určen na 23. 7. - 8. 8. 2021. Paralympijské hry se uskuteční v termínu 24. 8. - 5. 9. 2021.

Soutěže v silovém trojboji a benčpresu

ČSST: V první polovině roku se neuskuteční žádná národní soutěž ČSST. O tom, zda soutěže, kterých se to týká, budou definitivně odloženy nebo zrušeny bez náhrady, se rozhodne podle vývoje situace v České republice, zájmu pořadatele a posouzení reálnosti zařazení soutěže do kalendáře ve II. polovině roku 2020. O zrušení kalendáře ve II. polovině roku 2020 se zatím neuvažuje. (Zdroj: web ČSST)
SAFKST: Odloženy všechny soutěže jarní části na podzim. Bude vypracován nový kalendář soutěží, který bude zohledňovat také nové termíny mezinárodních soutěží. Kalendář bude upřednostňovat mistrovské soutěže, je tak možné, že se některé pohárové soutěže letos neuskuteční.
EPF: Odloženo Mistrovství Evropy v silovém trojboji dorostu, juniorů, mužů a žen.
IPF: Odloženo Mistrovství světa v silovém trojboji RAW a EQ masters na říjen. Mistrovství světa v bečpresu RAW a EQ všech kategorií bylo odloženo na srpen, hledá se ale pořadatel. VV ČSST se vzhledem k vývoji nejen v České republice, ale zejména ve světě, rozhodl definitivně upustit od pořádání tohoto mistrovství, a to i v náhradním termínu. V současnosti probíhají jednání mezi zástupci světové federace IPF a Litvou, která má zájem soutěž uspořádat v srpnu 2020, pokud to situace dovolí. Na rok 2021 se odkládá prestižní soutěž Sheffield 2020 Powerlifting Championships.
Bez federace: Zrušen Bohumínský silák v benčpresu. Odložen Domo Cup na 26. 9. 2020.
GPC: Odloženo Mistrovství Evropy (Trnava) předběžně na září.
WUAP: Zrušeno Mezinárodní MČR v silovém trojboji, benčpresu a mrtvém tahu (Nový Bor). Odloženo Mezinárodní Mistrovství Německa (Herzberg, Elster).
WPC, GPC, WRPF, WEPF, GPA, IPO: Zrušeno Mezinárodní MČR a MSR v silovém trojboji a dřepu (Liptovský Mikuláš).
U open federací (mimo IPF) uvádíme v tomto přehledu pouze soutěže dosud evidované na Powerlifter.cz! Děkujeme za pochopení.

Nepřihlášený uživatel